Strona główna
Spotkanie z teatrem – inscenizacja „Pinokia”
10Dnia 16 stycznia 2026 r. uczniowie klasy 4a przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych inscenizację fragmentów „Pinokia”. Czwartoklasiści w znakomity sposób wcielili się w postacie ze słynnej opowieści o drewnianym pajacyku. Z dużym zaangażowaniem deklamowali tekst, popisując się wspaniałą grą aktorską.
ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE NA FRANCUSKĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
2W piątek 16 stycznia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursie na Francuską Kartkę Bożonarodzeniową. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas I-III. Laureaci otrzymali ozdobne dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Mając na uwadze ogromne chęci oraz zaangażowanie dzieci w przygotowanie prac konkursowych, w tym roku każdy uczestnik otrzymał upominek – zestaw kolorowych naklejek. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji frekwencja będzie równie wysoka – a może nawet wyższa.
Lekcja w dawnej szkole
7W środę 14.01 klasa 3b wybrała się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia „W dawnej szkole”. W starej izbie szkolnej dzieci zasiadły w drewnianych ławkach i słuchały opowieści o dawnych czasach. Dowiedziały się jakie przybory nosiło się w drewnianym tornistrze, jak wyglądało wyposażenie sali lekcyjnej, ile lat chodziło się do jednej klasy, czym bawiły się dzieci na przerwach i jakie były obowiązki dyżurnego. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty służące do wymierzania kar: ośle uszy i język oraz woreczki z grochem. Dodatkową atrakcją było odgrywanie scenek z życia szkolnego pradziadków oraz pisanie dyktanda na łupkowych tabliczkach. Na koniec uczniowie wykonali samodzielnie piękne zeszyty oraz próbowali swych sił w pisaniu z wykorzystaniem pióra i kałamarza.
21. Krakowski Bieg Sylwestrowy
Wolontariusze naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do 21. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. We wtorek 30 grudnia przygotowywali pakiety startowe dla uczestników. W środę pracowali na starcie i mecie biegu oraz w depozycie. Rozpakowali i przygotowali ponad 3800 medali. Wręczali pakiety przybywającym na metę biegaczom. Po zakończonym biegu sprawnie wydawali rzeczy zdeponowane przez uczestników wydarzenia.
I Świąteczny Festiwal Kreatywności Jedynki
19 grudnia w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Świąteczny pod nazwą „Świąteczny Festiwal Kreatywności Jedynki”, pełen kreatywności, nauki oraz radosnej, świątecznej atmosfery. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych warsztatach, które w atrakcyjny sposób łączyły wiedzę z zabawą i twórczym działaniem.
Świąteczne dekorowanie pierniczków w klasie I A
3W piątek 19 grudnia uczniowie klasy I A uczestniczyli w warsztatach z dekorowania pierniczków. Sala wypełniła się świątecznym aromatem korzennych przypraw oraz cynamonu. Uczestnicy zabawy – ubrani w ochronne fartuszki, jak profesjonalni mikołajkowi pomocnicy – mieli do dyspozycji cukrowe pisaki we wszystkich kolorach tęczy, pyszny lukier oraz wiele posypek i jadalnych ozdób. Dzięki temu mogli wykazać się ogromną inwencją twórczą – powstały gwiazdki, choineczki, reniferki, bałwanki a nawet śnieżynki. Następnie wszyscy razem zasiedli do świątecznego stołu na pyszny poczęstunek. Wśród śmiechów i zabawnych rozmów dało się usłyszeć: Wesołych Świąt! Joyeux Noël! Merry Christmas! czego wszystkim życzy I A !
🎄Świąteczne stroiki i wspólne aktywności w klasie 3a
W ciepłej, świątecznej atmosferze uczniowie klasy 3a spotkali się przy wspólnym stole, aby tworzyć bożonarodzeniowe stroiki. Był to czas pełen kreatywności, współpracy i radości. Dzieci z zaangażowaniem ozdabiały swoje prace, dzieliły się pomysłami i pomagały sobie nawzajem. Wspólne działania sprzyjały integracji klasy i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Warsztaty kulinarne 4b w Restauracji Galicyjskiej
2W ramach przygotowań do świąt klasa 4B uczestniczyła w warsztatach kulinarnych🧑🍳Uczniowie przygotowywali pierogi - przysmaki polskiej kuchni w 3 drużynach, a po wytężonej pracy odbyła się wspólna degustacja. Serdecznie dziękujemy Restauracji Galicyjska www.restauracja-galicyjska.pl za organizację warsztatów i podzielenie się wiedzą z młodymi kucharzami - będziemy testować nowe umiejętności przed Wigilią😁
Świąteczny dzień w klasie I B
Taki dzień zdarza się tylko raz w roku: najpierw przypomnieliśmy sobie tradycje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem. Następnie ozdobiliśmy pachnące pierniki, które zawisną na domowych choinkach. Później nakryliśmy stół i złożyliśmy sobie życzenia. Spróbowaliśmy słodkości i owoców. Spod klasowej choinki wyciągnęliśmy prezenty! To był bardzo przyjemny dzień. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!
,,Opowieść wigilijna” na scenie Jedynki
1Klasa 6b w ramach zajęć teatralno-artystycznych przygotowała piękną inscenizację, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Było tajemniczo i magicznie. Mamy nadzieję, że metamorfoza Scrooge'a przypomniała wszystkim, że każdy ma szansę zmienić się na lepsze, a wypowiedziane przez bohatera słowa: "Uczczę Boże Narodzenie w moim sercu i postaram się zachować jego ducha przez cały rok. Będę żył przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Duchy tych trzech wymiarów będą we mnie działać. Nie odrzucę lekcji, których mi udzieliły" - będą towarzyszyły nam na długo.
"Frycek i Fryderyk"
W czwartek 18 grudnia uczniowie klasy VII A wybrali się do Akademii Muzycznej. W Sali Kameralnej czekali na nich studenci, którzy pod kierunkiem Pani Profesor Anny Kalarus przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt. „Frycek i Fryderyk”. Uczniowie poznali koleje życia wybitnego kompozytora od narodzin aż po śmierć na emigracji. W przedstawieniu nie zabrakło nawiązania do polskiej muzyki ludowej, która była inspiracją dla Chopina. W trakcie spektaklu uczniowie mieli okazję nauczyć się kroków popularnego tańca ludowego-krzesanego.
Magiczne spotkanie świąteczne w klasie 4b
1W klasie 4b odbyło się magiczne spotkanie świąteczne, pełne ciepła i radości. Przy pięknie udekorowanym stole uczniowie wspólnie spędzili ten wyjątkowy czas w świątecznej atmosferze. Był to czas uśmiechu, życzliwości oraz prawdziwie bożonarodzeniowej magii, który na długo pozostanie w pamięci całej klasy.
🎄✨ Świąteczne spotkanie klasy 6b ✨🎄
Dziś klasa 6b spędziła wyjątkowy, świąteczny czas razem. Były życzenia, uśmiechy, miła atmosfera i chwile pełne radości. 🎁❄️
✨ Chodźże z nami szlakiem krakowskich szopek! ✨
Klasa 3b była na wyjątkowym spacerze po Krakowie, podziwiając krakowskie szopki – mieniące się tysiącem kolorów, pełne złota i srebra, małe i strzeliste, bogato zdobione i zupełnie proste. 🏰🌟
Podczas wędrówki odkryli, jak niezwykła i różnorodna jest tradycja krakowskiego szopkarstwa. Spacer był okazją nie tylko do zachwytu nad kunsztem twórców, ale też do poznania historii i symboliki tych niezwykłych dzieł, które od początku grudnia wypełniają miejską przestrzeń.
Jakie strategie pomagają zwierzętom przetrwać zimę?
W czwartek, 18 grudnia uczniowie klasy I B uczestniczyli w wykładzie Uniwersytetu Dzieci pt. Jakie strategie pomagają zwierzętom przetrwać zimę? W czasie zajęć dowiedzieliśmy się m.in. co dzieje się ze zwierzętami, kiedy nadchodzi zima i czy wszystkie ptaki odlatują do ciepłych krajów. Usłyszeliśmy o sekretach zimowego snu niedźwiedzi i nietoperzy. Zaznaczyliśmy na mapie trasę, którą pokonują bociany w drodze do Afryki. Na zakończenie próbowaliśmy odegrać zachowania zwierząt w czasie chłodów.
Wyniki konkursu na francuską kartkę bożonarodzeniową
Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji konkursu na francuską kartkę bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęły 22 prace ze wszystkich klas I-III. Wielu uczestników wykazało się ogromną pomysłowością oraz kreatywnym podejściem podczas przygotowywania kartek. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich
W poniedziałek, 15 grudnia uczniowie z klasy I B zwiedzili Pokonkursową wystawę szopek krakowskich, która jak co roku mieści się w Pałacu Krzysztofory. Dzieci podziwiały okazałe szopki wykonane przez doświadczonych twórców oraz oryginalne prace wykonane przez uczniów. O tradycyjnych elementach szopki krakowskiej ciekawie opowiedziała pani przewodnik. Serdecznie polecamy obejrzenie tej pięknej wystawy!
Zbiórka jedzenia i kocyków dla schroniska
Z radością informujemy, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce darów na rzecz schroniska dla zwierząt. Pomysłodawczynią i organizatorką tej wspaniałej akcji była Zuzia z klasy 8a, która, jak zawsze, wykazała się ogromnym zaangażowaniem i troską o los naszych czworonożnych przyjaciół.
"Ze wszystkich spraw ludzkich,
sprawy wychowania i wykształcenia młodych pokoleń
nie przestaną być najważniejszymi sprawami
i nigdy z porządku dziennego nie zejdą"
Antoni Getlich
dyrektor Szkoły Wydziałowej Żeńskiej im. św. Scholastyki
Zapraszamy na naszą facebook'ową stronę! Na niej znajdziecie Państwo jeszcze więcej zdjęć oraz informacji dotyczących Szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 88961