Strona główna

        • ZABAWA W ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ
          • ZABAWA W ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ

            Uczniowie klasy 5a w ramach innowacji teatralnej przedstawili inscenizację pt. ,,Zabawa w śpiącą królewnę". Młodzi aktorzy pięknie zaprezentowali się przed młodszymi kolegami z klas 1-3. Występ nie był typową bajką, jaką znają dzieci – był „zabawą”, przy której świetnie bawili się zarówno widzowie, jak i aktorzy. Pełno w nim było zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych efektów.

        • Karnawałowe mini disco „FRANCUSKIE IKONY”
          • Karnawałowe mini disco „FRANCUSKIE IKONY”

            W piątek, 23 stycznia podczas Zajęć Rozwijających Kreatywność, klasa I A uczestniczyła w karnawałowym mini disco! Tym razem uczniowie przebrali się za ikony Francji ze świata kina, mody, sportu, jak również postaci z francuskich bajek. Między innymi „zaszczyciła nas” swoją obecnością Catherine Deneuve, Coco Chanel, Jean-Paul Belmondo a nawet Asteriks i Czerwony Kapturek. Podczas zabawy dzieci prezentowały różne ciekawostki na temat wybranych przez siebie postaci, a wszystko to z kultowymi piosenkami francuskimi w tle.

        • Jak ruch wpływa na nasz organizm?
          • Jak ruch wpływa na nasz organizm?

            W czwartek, 15 stycznia 2026 r. uczniowie klasy I B uczestniczyli w Spotkaniu z naukowcem Uniwersytetu Dzieci pt." Jak ruch wpływa na nasz organizm?” Zajęcia prowadził prof. dr hab. med. Zbigniew Gaciong. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto się ruszać, co dzieje się z naszym organizmem, gdy spacerujemy, biegamy i tańczymy. Dzieci nauczyły się, jak można zmierzyć puls, liczyły ilość uderzeń serca w spoczynku i po aktywności ruchowej. Pan Profesor wspomniał też o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość snu i ograniczenie korzystania z urządzeń elektronicznych. Uczniowie otrzymali na czacie odpowiedzi na pytania o zdrową żywność, napoje czy rodzaje aktywności ruchowej.

        • Legendy i zwyczaje krakowskie
          • Legendy i zwyczaje krakowskie

            W środę, 14 stycznia uczniowie klasy I B udali się do Pałacu Krzysztofory na zajęcia warsztatowe Legendy i zwyczaje krakowskie. Dzieci wysłuchały opowieści o tajemniczych zdarzeniach, postaciach i miejscach związanych z prastarym Krakowem. Uczestniczyły w warsztatach poprzez udział w scenkach teatralnych oraz zwiedziły wybrane sale wystawy stałej Kraków od początku, bez końca.

        • UCZTA BOGÓW GRECKICH
          • UCZTA BOGÓW GRECKICH

            Corocznie na górze Olimp, w pałacu Zeusa odbywa się uczta, na którą władca zaprasza wszystkich bogów, herosów, nimfy i boginie.

            Podobna uroczystość miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy piątej wcielili się w mitologiczne postaci. W oryginalnych kostiumach zasiedli przy stole obfitującym w nektar i ambrozję. Następnie pięknie opowiedzieli o swoich dokonaniach i atrybutach.

        • Lekcja w dawnej szkole
          • Lekcja w dawnej szkole

            W środę 14.01 klasa 3b wybrała się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia „W dawnej szkole”. W starej izbie szkolnej dzieci zasiadły w drewnianych ławkach i słuchały opowieści o dawnych czasach. Dowiedziały się jakie przybory nosiło się w drewnianym tornistrze, jak wyglądało wyposażenie sali lekcyjnej, ile lat chodziło się do jednej klasy, czym bawiły się dzieci na przerwach i jakie były obowiązki dyżurnego. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty służące do wymierzania kar: ośle uszy i język oraz woreczki z grochem. Dodatkową atrakcją było odgrywanie scenek z życia szkolnego pradziadków oraz pisanie dyktanda na łupkowych tabliczkach. Na koniec uczniowie wykonali samodzielnie piękne zeszyty oraz próbowali swych sił w pisaniu z wykorzystaniem pióra i kałamarza.

        • 21. Krakowski Bieg Sylwestrowy
          • 21. Krakowski Bieg Sylwestrowy

            Wolontariusze naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do 21. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. We wtorek 30 grudnia przygotowywali pakiety startowe dla uczestników. W środę pracowali na starcie i mecie biegu oraz w depozycie. Rozpakowali i przygotowali ponad 3800 medali. Wręczali pakiety przybywającym na metę biegaczom. Po zakończonym biegu sprawnie wydawali rzeczy zdeponowane przez uczestników wydarzenia.

        • Świąteczne dekorowanie pierniczków w klasie I A
          • Świąteczne dekorowanie pierniczków w klasie I A

            W piątek 19 grudnia uczniowie klasy I A uczestniczyli w warsztatach z dekorowania pierniczków. Sala wypełniła się świątecznym aromatem korzennych przypraw oraz cynamonu. Uczestnicy zabawy – ubrani w ochronne fartuszki, jak profesjonalni mikołajkowi pomocnicy – mieli do dyspozycji cukrowe pisaki we wszystkich kolorach tęczy, pyszny lukier oraz wiele posypek i jadalnych ozdób. Dzięki temu mogli wykazać się ogromną inwencją twórczą – powstały gwiazdki, choineczki, reniferki, bałwanki a nawet śnieżynki. Następnie wszyscy razem zasiedli do świątecznego stołu na pyszny poczęstunek. Wśród śmiechów i zabawnych rozmów dało się usłyszeć: Wesołych Świąt! Joyeux Noël! Merry Christmas! czego wszystkim życzy I A !

        • Świąteczny dzień w klasie I B
          • Świąteczny dzień w klasie I B

            Taki dzień zdarza się tylko raz w roku: najpierw przypomnieliśmy sobie tradycje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem. Następnie ozdobiliśmy pachnące pierniki, które zawisną na domowych choinkach. Później nakryliśmy stół i złożyliśmy sobie życzenia. Spróbowaliśmy słodkości i owoców. Spod klasowej choinki wyciągnęliśmy prezenty! To był bardzo przyjemny dzień. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

        • ,,Opowieść wigilijna” na scenie Jedynki
          • ,,Opowieść wigilijna” na scenie Jedynki

            Klasa 6b w ramach zajęć teatralno-artystycznych przygotowała piękną inscenizację, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Było tajemniczo i magicznie. Mamy nadzieję, że metamorfoza Scrooge'a przypomniała wszystkim, że każdy ma szansę zmienić się na lepsze, a wypowiedziane przez bohatera słowa: "Uczczę Boże Narodzenie w moim sercu i postaram się zachować jego ducha przez cały rok. Będę żył przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Duchy tych trzech wymiarów będą we mnie działać. Nie odrzucę lekcji, których mi udzieliły" - będą towarzyszyły nam na długo.

        • "Frycek i Fryderyk"
          • "Frycek i Fryderyk"

            W czwartek 18 grudnia uczniowie klasy VII A wybrali się do Akademii Muzycznej. W Sali Kameralnej czekali na nich studenci, którzy pod kierunkiem Pani Profesor Anny Kalarus przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt. „Frycek i Fryderyk”. Uczniowie poznali koleje życia wybitnego kompozytora od narodzin aż po śmierć na emigracji. W przedstawieniu nie zabrakło nawiązania do polskiej muzyki ludowej, która była inspiracją dla Chopina. W trakcie spektaklu uczniowie mieli okazję nauczyć się kroków popularnego tańca ludowego-krzesanego.

      • STARS - Rowerem do szkoły
      • Future4Me!
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • "Ze wszystkich spraw ludzkich,

      sprawy wychowania i wykształcenia młodych pokoleń

      nie przestaną być najważniejszymi sprawami

      i nigdy z porządku dziennego nie zejdą"

      Antoni Getlich

      dyrektor Szkoły Wydziałowej Żeńskiej im. św. Scholastyki

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Zapraszamy na naszą facebook'ową stronę! Na niej znajdziecie Państwo jeszcze więcej zdjęć oraz informacji dotyczących Szkoły

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • liczba odwiedzin: 91471