Strona główna
Magiczne spotkanie świąteczne w klasie 4b
1W klasie 4b odbyło się magiczne spotkanie świąteczne, pełne ciepła i radości. Przy pięknie udekorowanym stole uczniowie wspólnie spędzili ten wyjątkowy czas w świątecznej atmosferze. Był to czas uśmiechu, życzliwości oraz prawdziwie bożonarodzeniowej magii, który na długo pozostanie w pamięci całej klasy.
🎄✨ Świąteczne spotkanie klasy 6b ✨🎄
Dziś klasa 6b spędziła wyjątkowy, świąteczny czas razem. Były życzenia, uśmiechy, miła atmosfera i chwile pełne radości. 🎁❄️
✨ Chodźże z nami szlakiem krakowskich szopek! ✨
Klasa 3b była na wyjątkowym spacerze po Krakowie, podziwiając krakowskie szopki – mieniące się tysiącem kolorów, pełne złota i srebra, małe i strzeliste, bogato zdobione i zupełnie proste. 🏰🌟
Podczas wędrówki odkryli, jak niezwykła i różnorodna jest tradycja krakowskiego szopkarstwa. Spacer był okazją nie tylko do zachwytu nad kunsztem twórców, ale też do poznania historii i symboliki tych niezwykłych dzieł, które od początku grudnia wypełniają miejską przestrzeń.
Jakie strategie pomagają zwierzętom przetrwać zimę?
W czwartek, 18 grudnia uczniowie klasy I B uczestniczyli w wykładzie Uniwersytetu Dzieci pt. Jakie strategie pomagają zwierzętom przetrwać zimę? W czasie zajęć dowiedzieliśmy się m.in. co dzieje się ze zwierzętami, kiedy nadchodzi zima i czy wszystkie ptaki odlatują do ciepłych krajów. Usłyszeliśmy o sekretach zimowego snu niedźwiedzi i nietoperzy. Zaznaczyliśmy na mapie trasę, którą pokonują bociany w drodze do Afryki. Na zakończenie próbowaliśmy odegrać zachowania zwierząt w czasie chłodów.
Wyniki konkursu na francuską kartkę bożonarodzeniową
Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji konkursu na francuską kartkę bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęły 22 prace ze wszystkich klas I-III. Wielu uczestników wykazało się ogromną pomysłowością oraz kreatywnym podejściem podczas przygotowywania kartek. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich
W poniedziałek, 15 grudnia uczniowie z klasy I B zwiedzili Pokonkursową wystawę szopek krakowskich, która jak co roku mieści się w Pałacu Krzysztofory. Dzieci podziwiały okazałe szopki wykonane przez doświadczonych twórców oraz oryginalne prace wykonane przez uczniów. O tradycyjnych elementach szopki krakowskiej ciekawie opowiedziała pani przewodnik. Serdecznie polecamy obejrzenie tej pięknej wystawy!
Zbiórka jedzenia i kocyków dla schroniska
Z radością informujemy, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce darów na rzecz schroniska dla zwierząt. Pomysłodawczynią i organizatorką tej wspaniałej akcji była Zuzia z klasy 8a, która, jak zawsze, wykazała się ogromnym zaangażowaniem i troską o los naszych czworonożnych przyjaciół.
🥪🍌 Misja: Zdrowe Śniadanie – wykonana! 🍎🥛
1Na zajęciach z edukacji zdrowotnej w klasie 6a, 7a i 7b uczniowie zamienili się w prawdziwych mistrzów zdrowej kuchni. Było krojenie (bez palców – sukces!), mieszanie, smarowanie i… podjadanie 😉.
Za oknem chłodno, więc zdecydowaliśmy się na śniadania na ciepło. W ruch poszły warzywa, nabiał i pieczywo, z których powstały kolorowe kanapki na ciepło.
W podróży „Polarnym Ekspresem”
1W oczekiwaniu na zbliżające się Święta, 12 grudnia podczas zajęć rozwijających kreatywność klasy I A i I B poznały historię oraz bohaterów Polarnego Ekspresu. Projekcja fragmentów filmu była połączona z częścią warsztatową – uczniowie wspólnie tworzyli świąteczne wagoniki, które przyozdabiali koralikami, brokatem oraz wielobarwnymi naklejkami. Chętni uczestnicy zabawy mieli możliwość przebrania się w świąteczne stroje. Tym sposobem w sali pojawiły się uśmiechnięte Mikołajki, reniferki, a nawet wesoły bałwanek. Wszyscy razem stworzyli bardzo sympatyczną atmosferę, pełną uśmiechów i pozytywnych emocji.
PISZĘ, RYMUJĘ, RODZINĘ PROMUJĘ...
Miło nam poinformować, że w konkursie literackim „Piszę, rymuję, rodzinę promuję” organizowanym we współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”, nagrodzona została uczennica naszej szkoły Lena Bartoń-Grębowiec. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
Mikołajki w 3b
2Do klasy 3b Mikołaj zapukał 5 grudnia około godziny 10. Niestety bardzo się spieszył, więc tylko zostawił prezenty i popędził dalej. Na szczęście klasowa ekipa elfów oraz Mikołajka z Mikołajkiem byli gotowi do pracy. Prezenty zostały rozdane błyskawicznie, a potem zaczęło się wielkie rozpakowywanie, okrzyki radości i na koniec tworzenie z klocków różnych niezwykłych konstrukcji. Wszystko to przy dźwiękach piosenek o Mikołaju i jego reniferach.
DZIEŃ MIKOŁAJKOWY W KLASIE I A
15 grudnia w klasie I A był dniem pełnym wrażeń, kolorowych kostiumów i pozytywnych emocji – już o poranku na dzieci czekały pod choinką prezenty, a w świątecznych skarpetach pyszne smakołyki. Po drobnym poczęstunku uczniowie wspólnie poszli sprawdzić, jakie adwentowe zadanie czeka na nich w kalendarzu życzliwości i uważności. Następnie w mikołajkowych strojach udali się na warsztaty zatytułowane „Boże Narodzenie. Czas niecodzienny” do Muzeum Etnograficznego, gdzie poznali wiele ciekawostek na temat świątecznych tradycji i zwyczajów. Zajęcia zawierały również elementy praktyczne – każdy z uczestników miał okazję stworzyć świąteczną ozdobę choinkową, którą mógł zabrać ze sobą do domu. Wykonane przez uczniów prace z pewnością będą wyjątkową dekoracją na każdym świątecznym drzewku.
Mikołajki w naszej szkole 🎅✨
6 grudnia w naszej szkole panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera! Z okazji Mikołajek odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który wspólnie z pomocnikami obdarował uczniów drobnymi upominkami.
Prezenty zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu każdy uczeń mógł poczuć magię nadchodzących świąt.
W klasach nie zabrakło uśmiechów, radości oraz wspólnego świętowania. To był dzień pełen pozytywnych emocji, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia! 🎁❄️
„Między nami niedźwiedziami”
W czwartek 4 grudnia nasi uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych „Między nami niedźwiedziami” zorganizowanych przez Wędrowną Pracownię Przyrodniczą „Barczatka”. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat arktycznego świata m.in. czemu niedźwiedź nie marznie, „co takiego dziś się złapie w wielkiej niedźwiedziej łapie” oraz jak niedźwiedzie poruszają się po lodzie i krach. Ponadto, odkryli zjawisko polarnej zorzy, jak również dowiedzieli się wielu informacji na temat pogłębiających się zmian klimatycznych. Zajęcia opierały się na ćwiczeniach praktycznych – pracy z mapą oraz malowaniu niedźwiedzi. Teraz już każdy pierwszak wie, jak to jest „między nami niedźwiedziami”.
Zajęcia andrzejkowe
28 listopada w naszej świetlicy odbyły się zajęcia andrzejkowe, podczas których dzieci miały okazję poznać tradycje związane z wieczorem św. Andrzeja. Wychowawcy przygotowali różne wróżby i zabawy, dzięki którym uczestnicy mogli przenieść się w świat dawnych zwyczajów.
Dzieci brały udział m.in. w ustawianiu butów do drzwi, losowaniu pierwszej litery imienia. Dobrej zabawie nie było końca.
Uroczystość w klasach młodszych
W środę 3.12 odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Jesienne skrzaty i wróżki”. Prace przygotowane przez uczniów były wyjątkowo piękne i bardzo pomysłowe. Organizatorzy przyznali 6 pierwszych miejsc, 6 miejsc drugich, 4 miejsca trzecie oraz 7 wyróżnień. Laureaci zostali docenieni pięknymi dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy za udział. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne naklejki.
Poznajemy dawne tradycje świąteczne czyli 3b w muzeum
5W związku ze zbliżającymi się Świętami klasa 3b wybrała się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia „Boże Narodzenie. Czas niecodzienny”.
W zrekonstruowanym wnętrzu starej chaty uczniowie wysłuchali opowieści o dawnych zwyczajach związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Oglądali wyposażenie domu i dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne jego mieszkańców. Poznali symboliczne znaczenie czynności wykonywanych w Wigilię. Starali się odpowiedzieć na pytanie gdzie szukać produktów na świąteczny stół. Mogli je zobaczyć, a nawet powąchać. Oglądając dawne ozdoby choinkowe zastanawiali się, jakie było ich symboliczne znaczenie. Podziwiali piękne pająki ze słomy, kolorowe „światy” z opłatków, anioły z bibuły oraz wiele innych zapomnianych dziś ozdób.
Uroczysta gala XIII edycji konkursu plastycznego "Patronki i patroni krakowskich ulic"
430 listopada w Muzeum Krakowa odbyła się uroczysta gala XIII edycji konkursu plastycznego Patronki i patroni krakowskich ulic zorganizowanego przez Radę i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 i Bibliotekę Kraków.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych do 18. roku życia, podopiecznych publicznych placówek wychowania pozaszkolnego oraz instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.
XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli matematyki we współpracy z uczniami klas czwartych i piątych. Jak co roku cieszyło się ono dużą popularnością wśród społeczności szkolnej.
Z okazji obchodów tego dnia uczniowie przygotowali kolorowe dekoracje związane z tabliczką mnożenia, które zdobiły wszystkie trzy piętra szkoły, wprowadzając wszystkich w matematyczny nastrój.
"Ze wszystkich spraw ludzkich,
sprawy wychowania i wykształcenia młodych pokoleń
nie przestaną być najważniejszymi sprawami
i nigdy z porządku dziennego nie zejdą"
Antoni Getlich
dyrektor Szkoły Wydziałowej Żeńskiej im. św. Scholastyki
Zapraszamy na naszą facebook'ową stronę! Na niej znajdziecie Państwo jeszcze więcej zdjęć oraz informacji dotyczących Szkoły
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 91469